Ürün kategorileri
Geri Ödeme ve İade Politikası

Ödeme, Teslimat ve İade Şartları

Ödeme ve Teslimat Koşulları

 Ödeme

Ödemenizi Banka Havalesi / EFT yaparak şirketimiz banka hesaplarına yapabilirsiniz, sitemiz üzerinden kredi kartınız ile online olarak gerçekleştirebilirsiniz ya da kapıda nakit ödeme şeklinde gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir nedenle sipariş iptali gerçekleştiği takdirde kredi kartınıza para iadesi 3(üç) iş günü içerisinde yapılır. Siparişi Havale/ EFT yöntemiyle ödediyseniz muhasebe birimimize eksiksiz bir şekilde hesap numarası iletmeniz gerekmektedir.

Teslimat

Hafta içi saat 14:00’e kadar vermiş olduğunuz siparişler aynı gün kargoya teslim edilir.

Cuma günü saat 14:00’dan sonra ve hafta sonu verilen tüm siparişler bir sonraki iş günü kargoya verilir. Tatil ve Bayram günlerinde teslimat yapılmamaktadır.

Not: Teslimat şartları yalnızca Türkiye sınırları içindeki satın almalarda geçerlidir.

İptal ve İade Koşulları

Almış olduğunuz ürünü herhangi bir nedenden ötürü iade etmek istemeniz halinde; ambalajını açmadan, zarar vermeden, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yasal süre olan on dört (14) günlük süre içinde iade edebilirsiniz. Paketi açılmış, tahrip edilmiş, bozulmuş veya kullanılmış ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Ürünü belirtilen süre içerisinde iade etmeden önce ürün fatura & sipariş numarasını ve iade nedenini belirterek info@kratygen.com adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir.  Bu e-postayı aldıktan sonra ürünü orijinal faturasıyla birlikte nereye, hangi kargo firmasıyla ve nasıl iade edeceğiniz tarafımızca size bildirilecektir.

Talep etmeniz halinde iade edilen ürün yerine bir başka ürün tarafımızca gönderilir veya satın almış olduğunuz ürün bedeli kredi kartınıza iade edilir. İade tutarının geri ödemesi web sitemizde sipariş verirken kullandığınız ödeme yöntemine göre (Peşin/taksit/Havale) geri ödenecektir.

Ödemenizi Havale veya EFT yöntemi ile ödediyseniz tarafımıza hesap numarası iletmeniz gerekmektedir.

Taşıma sırasında herhangi bir şekilde zarar gördüğü tespit edilen ürünler teslim alınmadan taşıma şirketine hasar ile ilgili tutanak tutturulmalıdır ve ürün geri gönderilmelidir. Ürünler tarafınızca teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiği kabul etmiş sayılırsınız. Tarafınızca kabul edilmeyen ürünün hasar tutanağı şirketimize ulaştırıldıktan sonra, en kısa süre içinde yeni ürün tarafımızca size ulaştırılacaktır.

İade Süreci

Tarafımıza gelen ürünler ilk olarak İade Bölümünce incelenir. Yukarıdaki şartlara uygunsa iade süreci başlatılır. İade sürecinin tamamlanması ortalama 14 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.