Ürün kategorileri
Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

GÖNDERİMLER

Bütün gönderiler kargo ile gönderilir.

Kargo Ücreti :Standart 25,00 TLdir.

Gönderim süreleri aşağıdaki şekildedir:

Stokta olan ürünler için 1-3 iş günü

Ürünler resmi tatiller hariç Pazartesi – Cumartesi günleri arasında gönderilir.

Teslimat günü gönderim tarihinden sonraki 1 ila 3 iş günüdür.

Ürünler depomuzdan gönderildikten sonra, belirtmiş olduğunuz email adresine kargo şirketi tarafından verilen gönderi numarası otomatik olarak gönderilir. Bu gönderi numarası ile siparişinizi takip edebilirsiniz.

1.Taraflar

Satıcı Unvanı: Sümeyye Çalışkan

Adres:  Yeni mahalle Eyüb Sultan Cad. No:59/2 Bolu Gerede

Telefon:   (90) 534 245 42 97

E-posta: sumeyye7clskn@gmail.com

Alıcı (Müşteri ): Müşteri olarak www.kratygen.com alışveriş sitesine üye olan kişi.

Üye olurken veya sipariş verirken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

 

  1. Sözleşmenin Konusu

İşbu sözleşmenin konusu, Satıcının, Alıcıya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; 9/A ve 31 inci maddelerine dayanılarak hazırlanan 06.03.2011 tarih ve 27866 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

Alıcı, satışa konu ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatları, ödeme şekli, teslimat koşulları, söz konusu ürünler ile ilgili tüm ön bilgiler, cayma hakkı ve iade koşulları konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında ürünleri sipariş ettiğini işbu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. www.kratygen.com sitesinden alışveriş yaparken Alıcı tarafından onaylanan ve sisteme kayıtlı e-mail adresine gönderilen ön bilgiler ve bilgilendirme formu ve Satıcının satış faturası işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

  1. Sözleşme Konusu Ürün / Satış Fiyatı / Teslimat Bilgileri

Alıcının www.kratygen.com/ e-ticaret sitesinden elektronik ortamda satın aldığı ürün ya da ürünlerin cinsi ve türü, miktarı veya modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri ve kargo ücreti alışveriş öncesi düzenlediği formlarda görüldüğü gibidir.

  1. Cayma Hakkı ve İade Şartları

Alıcı, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde almış olduğu ürünün ambalajını açmamak, tahrip etmemek, bozmamak ve ürünü kullanmamak suretiyle reddederek cayma hakkına sahiptir .Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez ve bedeli iade edilmez. Kullanım sonucunda yeniden satılamayacak durumdaki ürünler iade alınmaz. Alıcı ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. Sevkiyat sırasında zarar gördüğü düşünülen ürünler veyahut üründe herhangi bir eksiklik, zarar var ise ürün teslimatı yapan kuryeye iade edilip kargo firmasına tutanak tutturularak ürünün teslim edilmesi gerekmektedir. Zira ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz.

 

İade ve değişimlerde, Alıcı, söz konusu ürüne ait faturanın iki nüshasını ürünle birlikte Satıcıya gönderecektir. Faturasız ürünlerin iade ve değişim işlemleri yapılmayacaktır. İade ve değişimlerde, Alıcı ürünü teslim aldığı şekilde paketlemelidir. Orijinal kargo ambalajının kullanılmasının mümkün olmadığı durumlarda, ürünler, benzer özellik ve kapasitede malzeme ile paketlenmelidir. Orijinal kutusu hasar görmüş, bantlanarak gönderilmiş ürünler, ürünün yeniden satılabilirliğini bozduğu için, iade alınmaz. Ürün ile birlikte gönderilen İade ve Değişim Formu olmayan ürünlerin iade ve değişim işlemleri yapılmaz.

İade edilecek ürünle ilgili gönderim masrafları müşteri tarafından ödenmelidir. Gönderim masrafları müşteri tarafından ödenmeyen hiç bir gönderiyi teslim almayacaktır.

İadelerinizi size vereceğimiz kod ile gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Genel Hükümler

Alıcı, Madde 3’te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. Sözleşme konusu ürün, yasal 14 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için Alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgilerde açıklanan süre içinde Alıcı veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir. Sözleşme konusu ürün, Alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz. Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin Alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

Ürünün tesliminden sonra Alıcıya ait kredi kartının Alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini Satıcıya ödememesi halinde, Alıcı kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 işgünü içinde Satıcıya göndermek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri Alıcıya aittir. Satıcı mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu Alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu taktirde Alıcı siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcı?nın siparişi iptal etmesi halinde, Satıcı 7 gün içinde Alıcıya ait kredi kartı fişinin iptali ve ilgili tutarın Alıcının hesabına iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girişimde bulunur ve yapılan işlem elektronik posta aracılığı ile Alıcıya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayi Satıcı sorumlu tutulamaz.

  1. Yetkili Mahkeme

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Satıcının yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.